Brama Poznania – świetna wycieczka z dziećmi

Brama Poznania ICHOT to nie jest zwykłe muzeum. To interaktywna opowieść o historii Ostrowa Tumskiego. Zdecydowanie polecam tę atrakcję dla dzieci! Poznań w końcu może zaproponować dziecku coś niestandardowego, połączenie historii z zabawą, w bardzo atrakcyjnej oprawie. Wycieczka do Bramy Poznania to absolutny must-see dla turystów i mieszkańców. Dorosłych i dzieci.

Dziewczynki dziarsko zmierzają do Bramy Poznania
Wejście do Bramy Poznania
Już samo wejście, przeszkolony most nad Cybiną, robi niesamowite wrażenie.

Mój pierwszy raz w Bramie Poznania nie należał do udanych. Zapłaciłam za bilet ok 20 zł i wyszłam stamtąd po 2 minutach. Dlaczego? Bo poszłam na zwiedzanie Bramy Poznania z małym dzieckiem, Laura miała wtedy ok 8 miesięcy, i gdy weszłyśmy do klimatycznego, mrocznego wnętrza – krzyk był na cały głos. Po prostu bała się ciemności, więc akurat w tym momencie jej emocjonalnego wzrostu nie był to dobry pomysł. Ale nie wszystkie małe niemowlaki tak reagowały. W bramie Poznania jest dużo zwiedzających rodziców z wózkami i dziećmi w każdym wieku.

Klimat Ostrowa Tumskiego jest też magiczny…

Wczoraj spontanicznie zaliczyliśmy Brama Poznania z dzieckiem – podejście drugie. Laura ma już 20 miesięcy, a Natalia 4,5 roku. Nie było z nimi żadnych problemów. Dziewczynkom bardzo się wszystko podobało!

Na makiecie można z bliska zobaczyć dane życie na Ostrowie Tumskim
A podróżowanie pod makietą jest świetną zabawą.
Laura czuła się w Bramie Poznania jak ryba w wodzie, mrok jej nie przeszkadzał tym razem.

Wybraliśmy ścieżkę rodzinną. Natalia dostała swój audioprzewodnik z słuchawkami i mogła sama słuchać opisów przedmiotów i postaci znajdujących się w muzeum. Wystarczyło przewodnik nakierować na uśmiechniętą buźkę przy każdym eksponacie i dedykowany głos dla dzieci opowiadał przyjaznym tonem o otoczeniu. Jedyny mankament, to za duże słuchawki, które ciągle jej spadały.

W ICHOT jest nawet kino!
Brama Poznania z dziecmi
I kolejna makieta, tym razem z korbkami dla dzieci.
Wszystkiego można dotknąć i nikt nie krzyczy.
Laura była zachwycona złotymi elementami.

Laura ani trochę nie bała się ciemności. Latała po wszystkich salach, wszystkiego dotykała (można dotykać!), wciskała guziki i przełączniki. Najfajniejsze jest to, że w Bramie Poznania są specjalne sale dla dzieci, które w świetny sposób ilustrują życie w dawnych czasach w Poznaniu. To takie mini sale zabaw z klockami, grami, czy nawet zabawą na Kinect, gdzie interaktywnie przebierasz się w strój z epoki.

Rewelacyjne miejsce dla dorosłych i dzieci w Poznaniu. Do zwiedzania i mądrej zabawy.

Jeśli zaciekawił cię ten artykuł, będzie mi miło, gdy POLUBISZ nas na Facebooku i będziesz obserwować nasze rodzinne perypetie.
Jeśli uważasz, że ten wpis może komuś się przydać – udostępnij go!

Zajrzyj także na:

Najpiękniejsze cytaty o dzieciach

Komentarze

comments