Jak rodzic może poradzić sobie ze stresem?

Nieprzespane noce, hałas, 100 pytań na minutę, wybieganie na jezdnię, wpychanie przedmiotów do buzi, choroby, płacz… Powodów do stresu rodzice mają bardzo dużo. A jeśli jeszcze do tego dodać pracę zawodową i problemy innej natury, niż rodzicielskie obowiązki, mamy gotowy przepis na stres każdego dnia.

Zaczęłam zauważać go u siebie. Odbija się to na rodzinie niestety. Na mojej ciągłej irytacji, na krzykach, nerwach… A dzieci DOSKONALE wyczuwają nastroje dorosłych. I to powoduje u nich dodatkowe rozdrażnienie… I koło się zatacza. Nie wiedziałam, jak mam sobie poradzić z moim stresem przy dzieciach. Oczywiście mówienie o nim i o emocjach to już pierwszy krok, ale jak ujarzmić stres rodzica? Jak, gdy po pracy non stop jestem z dziećmi? Jak, gdy nie mam czasu dla siebie? Odpowiedź okazała się bardzo prosta – rodzicielstwo może być przyczyną stresu, ale dzieci także mogą ci pomóc rozładować negatywne emocje! To takie proste!

Uświadomiła mi to Anna Moszko, prywatnie moja najbliższa kuzynka, a zawodowo – trenerka zarządzania stresem, certyfikowana edukatorka rodziców, mama trzech synów, autorka bloga wszystkoostresie.pl, na którego serdecznie zapraszam!

Specjalnie dla bloga JA I CAŁA RESZTA nagrała 7-minutowy poradnik, jak rodzic może sobie zdrowo poradzić sobie ze stresem! Posłuchajcie jak dzieci mogą w tym pomóc, jak ważna jest regeneracja.

PS. Anni towarzyszy 2-letni Ignaś, który skradnie wam serca 🙂 Nie jest to zaplanowane działanie PRowe, ale jak powiedziała Ania, jak się ma trójkę małych dzieci, to jedno czasem trzeba wziąć do pracy 🙂


Zachęcam do polubienia fanpage Wszystko o stresie na Facebooku a subskrypcji naszego kanału na Youtube.com, by nie przegapić kolejnych wartościowych treści video!

Zobacz też:

Psychologiczne znaczenie przutulanki

Chcesz mieć trójkę dzieci? Dziwna jakaś jesteś. 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz