Koncert muzyki filmowej dla dzieci

Z reguły nie chodzimy na miejskie imprezy pod chmurką. Nie lubię tłoku, tłumu przepychających się ludzi, hałasu. Od czasu do czasu zdarza się jednak w Poznaniu coś, na co wybieram się z przyjemnością. Jest to Jarmark Bożonarodzeniowy i … koncert muzyki filmowej dla dzieci.

Chwila refleksji

Dziś, z okazji Dnia Dziecka, na poznańskiej przystani nad Wartą odbył się koncert muzyki filmowej dla dzieci. Rewelacja! Bez wahania spakowałam dzieci do auta i pomimo nadciągającej burzy, ciemnogranatowego nieba i co chwila zadzierania głowy, wybraliśmy się na koncert. Dlaczego? Ponieważ akurat muzyka, piosenki z bajek i tańce to ulubione zajęcie moich córek. Wiedziałam wiec, że bedzie to dla nich ciekawe. Poza tym chcę, żeby obcowały z muzyką poważną, a do tej pory nie bardzo miały okazję (pomimo że ich ojciec śpiewa w poznańskiej operze!). Uważam, że to poszerzy ich horyzonty i uwrażliwi. Dyrygent, instrumenty, orkiestra – pojawia się nowe doświadczenie i nowe emocje.

Koncert, na którym można tańczyć to jest to.

Poza tym ta forma – koncert muzyki poważnej w plenerze – obcowania z tłumem akurat mi się podoba. Piknikowa atmosfera, trawka, kocyki, upał i do tego taka muzyka. Nie ma przepychanek, hałasu, ścisku.

A były za to nowe wrażenia, tańce, uśmiechy.

 

Komentarze

comments