Oklepywanie dziecka przy zapaleniu płuc

Sposób na mokry kaszel i szybsze wyzdrowienie przy zapaleniu oskrzeli czy nawet płuc? Pozbyć się wydzieliny! Oklepywanie dziecka po plecach to domowy sposób na kaszel. Przy tych schorzeniach pomaga oderwać flegmę ze ścianek oskrzeli i ułatwia jej wykrztuszanie!

Laura własnie skończyła zapalenie oskrzeli, a Natalia ma aktualnie zapalenie płuc. Tutaj już musiała dostać antybiotyk. Poza tym inhalacje z nebbudu, syrop wykrztuśny i .. oklepywanie. Najlepiej godzinę po podaniu syropu. Choć niektórzy lekarze mówią pól godziny, inni półtorej.

Powinno się oklepywać w pozycji leżącej, z głową nawet lekko w dół. Dłonią ułożoną w łódeczkę. Przy oklepywaniu pleców powinien być głuchy odgłos, taka próżnia. Dziecko może poczuć natychmiastową ulgę!

Ja oklepuje przy każdej okazji, nie tylko na leżąco (utrzymaj kilkulatka w tej pozycji). Oklepuję przy bajce, przy zabawie, wieczorem, rano. Często. To bardzo pomaga na kaszel wykrztuśny.

Postanowiłam nawet z Nati nagrać film, jak to u nas wygląda. Jak zobaczycie, nie zawsze udaje się tak jak zalecił lekarz 😛

Jeśli zaciekawił cię ten artykuł, będzie mi miło, gdy POLUBISZ nas na Facebooku i będziesz obserwować nasze rodzinne perypetie.
Jeśli uważasz, że ten wpis może komuś się przydać – udostępnij go!

Zobacz także:

Gdy szpital staje się koszmarem dziecka i rodzica…

Komentarze

comments