ZOO Safari w Czechach – Wycieczka do Dvur Kralove

Niezwykłą atrakcją dla wczasowiczów z Karpacza, Szklarskiej Poręby i Kudowy Zdroju jest wycieczka do ZOO Safari w Czechach, w miejscowości Dvur Karlove. Byliśmy tam już drugi raz i za każdym razem stwierdzam, że uwielbiam to ZOO. To świetna atrakcja dla małych i większych dzieci oraz dorosłych, bo ZOO Safari oferuje naprawdę dużo. Nigdy w życiu nie widziałam z tak bliska żyrafy, goryla i hieny!

Po naszej ostatniej wycieczce do Berlina na kolejną eskapadę wybraliśmy się w Karkonosze. Jeden z dni postanowiliśmy spędzić w ZOO Safari.

Z Kudowy do ZOO w Dvur Karlowe jedzie się ok 45 min, z Karpacza jechaliśmy ok godzinę i 10 min, chociaż kilometrowo nie jest daleko (ok 70 km) to jednak trzeba się przedrzeć dość wąską, asfaltową drogą przez szczyty Karkonoszy do naszego południowego sąsiada. Widoki jednak wynagradzają strome podjazdy. (Uwaga, zimą na tarasie Karpacz – Dvur Karlove mogą się przydać łańcuchy).


Przy samym ZOO znajdują się dwa parkingi, warto ominąć pierwszy po drodze, bo trzeba będzie jeszcze kawałek dojść i udać się od razu do drugiego parkingu, tuż przy wejściu do ZOO. Jest naprawdę duży i zupełnie darmowy 😊 Za sam wstęp dla naszej czwórki zapłaciłam ok 500 koron, czyli z karty pobrało mi ok 90 zł. Co ważne, do ZOO Parku w Czechach wybraliśmy się zupełnie bez koron czeskich. Tylko z kartą i złotówkami. Nie było problemu z płatnością PLN na stoiskach z pamiątkami, czy z lodami wewnątrz ogrodu zoologicznego. To duże ułatwienie.

Samo ZOO jest rewelacyjne!

Na wstępie witają nas hieny, których do tej pory w Polsce nie widziałam. Największe wrażenei na mnie zrobił goryl oraz to, co jest największą atrakcja ZOO Safari, czyli zwierzęta kopytne na swoich wielkich, świetnie widocznych, wielkich wybiegach. Nasze dzieci miały jednak dość siedzenia w fotelikach, wiec opcja jazdy samochodem safari do lwów odpadła. Zamiast lwów zobaczyliśmy place zabaw, których jest na terenie parku dość dużo. Świetny darmowy mini park linowy, huśtawki iż zjeżdżalnie. Sporo punktów gastronomicznych: piwo, lody, hot dogi, pizza i naprawdę niezłe spaghetti. Jeśli pogoda sprzyja – jest tam naprawdę co robić.

Wycieczka do ZOO Safari w Czechach to naprawdę fajna opcja na jednodniową, lub półdniową wycieczkę z Karpacza, czy Kudowy. Polecamy!

Zobacz też:

Co warto zobaczyć w Ustce z dzieckiem?

Komentarze

comments

Dodaj komentarz