Piękne schody za 1000 zł. Wykładzina i metalowa barierka.

Szukałam inspiracji na wykończenie schodów od dawna. Oprócz drewna i betonu internet nie podpowiadał mi nic sensownego. Chciałam, by były tanie, ładne, ale i bezpieczne. Postawiłam więc na wykładzinę na schodach i nie żałuję!

Laura, mając 2,5 roku spadła ze schodów u znajomych. Leciała główką w dół po drewnianych schodach, a ja rzuciłam się, dosłownie rzuciłam się z rękami do przodu i złapałam jej główkę, tuż przed uderzeniem w kolejny stopień. Wiadomo, matki superbohaterki, ale najedliśmy się strachu i..awersji do schodów. Ale co zrobić, gdy w wymarzonym domu schody już są. Zdecydowałam więc, że będą miękkie!

Miękkość pod stopami, czyli wykładzina na schodach

Wykładzina na schody

Pierwsza wykładzina kosztowała nas 15 zł za metr i była to najtańsza opcja z leroy merlin. Barierka zrobiona za 30 zł z drewna przez Wojtka. Miała być to opcja na 2 tygodnie, tymczasem „ozdabiała” nasz dom przez pół roku. Gdy zaczęła się już mocno chybotać, wzięłam sprawy w swoje ręce.

Barierka metalowa

Zaczęłam od barierki. Znalazłam na fixly fachowca z polecenia i przygotował nam w kila dni wymarzoną balustradę – czarna, metalowa, prosta barierka kosztowała nas 700 zł z montażem. Uwielbiam ją!

Wykładzina na schody

Czas na wymianę wykładziny. Najtańsza wylądowała w koszu. Odmierzyłam odpowiednie wymiary, 3 kawałki (górne schody, półpiętro, dolne schody) z 2 cm zapasem z każdej strony i zamówiłam przez allegro. Zdecydowałam się na postawie zdjęć sprzedającego i opisu. Strach był, ale przyszła bardzo dobra jakościowo. Byłam mega zadowolona. Za 10 m kw. zapłaciłam 300 zł.

Kupiłam mocny klej w spreju, 2 opakowania za 60 zł, i przykleiłam wykładzinę! Było z tym trochę zabawy, trzeba było dociąć idealnie i nieźle się nogimnastykować z naciągniem (jest dość gruba), ale z pomocą męża i siostry się udało! Efekt naprawdę super! SCHODY GOTOWE

Metalowa barierka na schody

Listwy przypodlogowe na schody

Zostały jeszcze listwy! Od czego się ma jednak znajomych 😉 Kolega docioł i zamontował nam zwykle białe listwy z mdf. Super kontrastują z ciemną wykładziną.

I to tyle! Nielicząc listew, schody za 1000 zł z barierką gotowe. Myślę, że posłużą nam parę ładnych lat. Miękkość pod stopami i bezpieczeństwo dzieci – bezcenne!

Listwy na schodach z wykładziną

Komentarze

comments

Dodaj komentarz