W wieży Roszpunki, czyli wycieczka na Dziewiczą Górę

Są w okolicy Poznania miejsca, do których warto się wybrać na wycieczkę z dziećmi! Dziewicza Góra w Puszczy  Zielonce jedno z nich. Wieża widokowa to przecież istna Wieża Roszpunki, a góra, na którą trzeba się wspiąć przez las to dżungla Mowgli’ego.

Schody na wieżę widokową na Dziewiczej Górze

Dziewicza Góra znajduje się nieopodal Czerwonaka, w którym trzeba skręcić zgodnie z drogowskazem. Od granic Poznania to ok 10 km.

Pod Dziewiczą Górą zatrzymujemy się na nowym, bezpłatnym parkingu. Znajdują się tam drewniana kantyna, w której są tanie automaty z napojami oraz mini sala zabaw ze świetną tablicą dźwiękową, imitującą odgłosy różnych ptaków. Dla mnie super sprawa!

Dziewicza Góra w Puszczy Zielonce

Sama wspinaczka na Dziewiczą Górę zajmuje spacerkiem 30 min. Nam nawet się udało wjechać tam wózkiem z Laurą, ale był mały fragment, gdzie trzeba było go nieść.

Na górze czeka nas super niespodzianka. Bajkowa wręcz wieża Roszpunki! Wejście na nią kiedyś było płatne, ale teraz już nie trzeba uiszczać żadnej opłaty. Wieża nie jest czynna cały czas, zamykają ją bodajże o 17, w zależności od sezonu.

Dziewicza Góra w Puszczy Zielonce

Nie pozostało nam nic innego, jak wziąć dzieciaki, wózek zostawić na dole i wspinać się po krętych, niegdy niekończących się schodach na szczyt.

Wspinaczka dała się we znaki, zwłaszcza małym nóżkom (i moim plecom, bo Laurę trzymałam tym razem w chuście). Lecz widok ze szczytu Dziewiczej Góry jest niesamowity! Tego się nie da opisać, to trzeba po prostu zobaczyć 😊.

I chociaż nie zastaliśmy w wieży Roszpunki, to i tak bylo switnie. Uznałyśmy z Nati, że właśnie Roszpunka zsunęła sie z niej po swoim warkoczu…

Dziewicza Góra w Puszczy Zielonce

Wycieczka do Puszczy Zielonki pod Poznań to świetna atrakcja na weekendowy spacer z dziećmi. Szczerze polecam!

Zobacz też:

Brama Poznania – świetna wycieczka z dziećmi

Komentarze

comments